Zümrütevler Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Zümrütevler Sineklik Tamiri

Zümrütevler Sineklik Tamiri

Zümrütevler Pimapen

 

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı bir mahalle olan Zümrütevler, E-5 Karayolu’nun üst kısmında yer almaktadır. Mahallenin kuzeyinde Büyükbakkalköy, doğusunda Gülsuyu, güneyinde Girne ve Bağlarbaşı, batısında ise Başıbüyük mahalleleri vardır. Mahallinin en önemli caddesi Tülin Caddesi ve Nil Caddesi’dir. Zümrütevler İstanbul’daki 5 adaların görünebildiği ender yerlerden biridir. Özellikle Gülensu Mahallesi ile Zümrütevler Mahallesi arasında sınır oluşturan Emek Caddesi’nin sol tarafına bakıldığında Dragos, sağ tarafına bakıldığında Başıbüyük, ön tarafta ise Kadıköy sahillerine kadar ve karşı yaka görülebilmektedir. Bu mahalle, İstanbul'da manzara bakımından güzel hava bakımından temiz olan mahallelerinden biridir. Mahallede Adnan Kahveci İlk Okulu, İsmet İnönü İlk Okulu, Cumhuriyet İlk Okulu, Zümrütevler İlk Okulu, İ.B.B Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve Zümrütevler Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi bulunmaktadır.

 

Tarihi Bizans’a Dayanıyor

 

Zümrütevler Mahallesi’nin bağlı olduğu Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğu'na dayanmaktadır. O devirlerde adının “Bryas2 veya Latince adıyla “Urias” olduğu söylenmektedir. Diğer bir bilgiye göre ise Bizanslıların tarihinde “Pelekanon” dur. Mahallenin bağlı olduğu Maltepe, yüzyıllardır önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. Bu günkü Maltepe adı ise “Höyük Tümülüs” içinde hazine ve define veya küp dolu altınların yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. Kocaeli Yarımadası'nın Türkler tarafından fethinden sonra Türkler Dragos'la ilgili birkaç efsaneye dayanarak bu ismi vermiştir. Tarihçi Hammer bu kıyı şeridindeki bütün tepelere “Maltepe” denildiğini söylemektedir. İlçe, 2’inci Osmanlı Padişahı Orhan Gazi'nin döneminde komutanları “Akça Koca, Konur Alp, Gazi Abdurrahman” tarafından Türk egemenliğine alınmıştır.

 

 

Etiketler: zümrütevler, Maltepe, büyükbakkalköy, başıbüyük

Zümrütevler Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Zümrütevler sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Zümrütevler sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Zümrütevler sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.