Zümrütevler Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Zümrütevler Panjur Tamiri

Zümrütevler Panjur Tamiri

Zümrütevler Pimapen

 

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı bir mahalle olan Zümrütevler, E-5 Karayolu’nun üst kısmında yer almaktadır. Mahallenin kuzeyinde Büyükbakkalköy, doğusunda Gülsuyu, güneyinde Girne ve Bağlarbaşı, batısında ise Başıbüyük mahalleleri vardır. Mahallinin en önemli caddesi Tülin Caddesi ve Nil Caddesi’dir. Zümrütevler İstanbul’daki 5 adaların görünebildiği ender yerlerden biridir. Özellikle Gülensu Mahallesi ile Zümrütevler Mahallesi arasında sınır oluşturan Emek Caddesi’nin sol tarafına bakıldığında Dragos, sağ tarafına bakıldığında Başıbüyük, ön tarafta ise Kadıköy sahillerine kadar ve karşı yaka görülebilmektedir. Bu mahalle, İstanbul'da manzara bakımından güzel hava bakımından temiz olan mahallelerinden biridir. Mahallede Adnan Kahveci İlk Okulu, İsmet İnönü İlk Okulu, Cumhuriyet İlk Okulu, Zümrütevler İlk Okulu, İ.B.B Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve Zümrütevler Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi bulunmaktadır.

 

Tarihi Bizans’a Dayanıyor

 

Zümrütevler Mahallesi’nin bağlı olduğu Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğu'na dayanmaktadır. O devirlerde adının “Bryas2 veya Latince adıyla “Urias” olduğu söylenmektedir. Diğer bir bilgiye göre ise Bizanslıların tarihinde “Pelekanon” dur. Mahallenin bağlı olduğu Maltepe, yüzyıllardır önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. Bu günkü Maltepe adı ise “Höyük Tümülüs” içinde hazine ve define veya küp dolu altınların yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. Kocaeli Yarımadası'nın Türkler tarafından fethinden sonra Türkler Dragos'la ilgili birkaç efsaneye dayanarak bu ismi vermiştir. Tarihçi Hammer bu kıyı şeridindeki bütün tepelere “Maltepe” denildiğini söylemektedir. İlçe, 2’inci Osmanlı Padişahı Orhan Gazi'nin döneminde komutanları “Akça Koca, Konur Alp, Gazi Abdurrahman” tarafından Türk egemenliğine alınmıştır.

 

 

Etiketler: zümrütevler, Maltepe, büyükbakkalköy, başıbüyük

Zümrütevler Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Zümrütevler panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Zümrütevler panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Zümrütevler panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Zümrütevler panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Zümrütevler panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.