Zümrütevler Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Zümrütevler Cam Kapı Tamiri

Zümrütevler Cam Kapı Tamiri

Zümrütevler Pimapen

 

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı bir mahalle olan Zümrütevler, E-5 Karayolu’nun üst kısmında yer almaktadır. Mahallenin kuzeyinde Büyükbakkalköy, doğusunda Gülsuyu, güneyinde Girne ve Bağlarbaşı, batısında ise Başıbüyük mahalleleri vardır. Mahallinin en önemli caddesi Tülin Caddesi ve Nil Caddesi’dir. Zümrütevler İstanbul’daki 5 adaların görünebildiği ender yerlerden biridir. Özellikle Gülensu Mahallesi ile Zümrütevler Mahallesi arasında sınır oluşturan Emek Caddesi’nin sol tarafına bakıldığında Dragos, sağ tarafına bakıldığında Başıbüyük, ön tarafta ise Kadıköy sahillerine kadar ve karşı yaka görülebilmektedir. Bu mahalle, İstanbul'da manzara bakımından güzel hava bakımından temiz olan mahallelerinden biridir. Mahallede Adnan Kahveci İlk Okulu, İsmet İnönü İlk Okulu, Cumhuriyet İlk Okulu, Zümrütevler İlk Okulu, İ.B.B Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve Zümrütevler Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi bulunmaktadır.

 

Tarihi Bizans’a Dayanıyor

 

Zümrütevler Mahallesi’nin bağlı olduğu Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğu'na dayanmaktadır. O devirlerde adının “Bryas2 veya Latince adıyla “Urias” olduğu söylenmektedir. Diğer bir bilgiye göre ise Bizanslıların tarihinde “Pelekanon” dur. Mahallenin bağlı olduğu Maltepe, yüzyıllardır önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. Bu günkü Maltepe adı ise “Höyük Tümülüs” içinde hazine ve define veya küp dolu altınların yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. Kocaeli Yarımadası'nın Türkler tarafından fethinden sonra Türkler Dragos'la ilgili birkaç efsaneye dayanarak bu ismi vermiştir. Tarihçi Hammer bu kıyı şeridindeki bütün tepelere “Maltepe” denildiğini söylemektedir. İlçe, 2’inci Osmanlı Padişahı Orhan Gazi'nin döneminde komutanları “Akça Koca, Konur Alp, Gazi Abdurrahman” tarafından Türk egemenliğine alınmıştır.

 

 

Etiketler: zümrütevler, Maltepe, büyükbakkalköy, başıbüyük

Zümrütevler Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Zümrütevler cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Zümrütevler cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Zümrütevler cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.