Şaşkınbakkal Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Şaşkınbakkal Sineklik Tamiri

Şaşkınbakkal Sineklik Tamiri

Şaşkınbakkal Pimapen

 

Şaşkınbakkal, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçelerinden biri olan Kadıköy’e bağlı olan semttir. Bu yerin bu isimle anılmasının ilginç bir hikayesi vardır. Rivayete göre Eski dönemlerde özellikle yaz günlerinde semte tatil amaçlı gelen kişiler, semttee bir bakkalın olduğunu fark etmişlerdir. Sadece yaz günleri insanların uğradığı bu semtte bir bakkalın açılmış olması insanların şaşırmasına neden olur.. İnsanlar bu bakkalın iş yapamayacağını düşünür ve bakkala bir lakap takarak, Şaşkın Bakkal demeye başlar. O dönemden bu yana o bakkal ünlenir ve buraya gelen insanlar bu bakkala verilen ismi semte mal ederler. Semtin adı bu bakkal dükkanı sayesinde bu isimle anılmaktadır

 

Bağdat Caddesi’nin En Yoğun Yerlerinden Biridir

 

Günümüzde Şaşkınbakkal, Bağdat Caddesinin en yoğun yerlerinden biridir. Çok yoğun bir kalabalığı bünyesinde barındırmaktadır. Semtin bağlı olduğu Kadıköy’ün tarihi de çok eskilere dayanmaktadır. İlçe, Bizans döneminde kurulmuştur. Kuruluş tarihi olarak ise M.Ö. 675 yılı kabul edilir. Fikirtepe‘den sonraki ilk yerleşme alanı bugünkü Moda Burnu ile Yoğurtçu Parkı arasında kalan yerde kurulan Halkedon “Bakır ülkesi” olmuştur. Ancak Bakır Ülkesi’nin günümüze kadar gelmiş bir kalıntısı bulunmamaktadır. İstanbul fethedildiğinde küçük bir yerleşim birimi olan Kadıköy, sonraları büyük bir gelişme göstermemiştir. Kadı Hızır Bey‘in, bugünkü Osman ağa Camii’nin bulunduğu yere yaptırdığı cami, Osmanlı’nın buradaki ilk önemli mimari yapısı olmuştur. Kadıköy’ün gelişmeye başlaması, 19. yüzyılın 2. yarısında, Selimiye Kışlası, Haydarpaşa Askeri Hastanesi gibi önemli yapıların inşasından sonra başlamıştır.

 

 

Etiketler: şaşkınbakkal, Kadıköy, fikirtepe

Şaşkınbakkal Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Şaşkınbakkal sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Şaşkınbakkal sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Şaşkınbakkal sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.