Şaşkınbakkal Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Şaşkınbakkal Cam Kapı Tamiri

Şaşkınbakkal Cam Kapı Tamiri

Şaşkınbakkal Pimapen

 

Şaşkınbakkal, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçelerinden biri olan Kadıköy’e bağlı olan semttir. Bu yerin bu isimle anılmasının ilginç bir hikayesi vardır. Rivayete göre Eski dönemlerde özellikle yaz günlerinde semte tatil amaçlı gelen kişiler, semttee bir bakkalın olduğunu fark etmişlerdir. Sadece yaz günleri insanların uğradığı bu semtte bir bakkalın açılmış olması insanların şaşırmasına neden olur.. İnsanlar bu bakkalın iş yapamayacağını düşünür ve bakkala bir lakap takarak, Şaşkın Bakkal demeye başlar. O dönemden bu yana o bakkal ünlenir ve buraya gelen insanlar bu bakkala verilen ismi semte mal ederler. Semtin adı bu bakkal dükkanı sayesinde bu isimle anılmaktadır

 

Bağdat Caddesi’nin En Yoğun Yerlerinden Biridir

 

Günümüzde Şaşkınbakkal, Bağdat Caddesinin en yoğun yerlerinden biridir. Çok yoğun bir kalabalığı bünyesinde barındırmaktadır. Semtin bağlı olduğu Kadıköy’ün tarihi de çok eskilere dayanmaktadır. İlçe, Bizans döneminde kurulmuştur. Kuruluş tarihi olarak ise M.Ö. 675 yılı kabul edilir. Fikirtepe‘den sonraki ilk yerleşme alanı bugünkü Moda Burnu ile Yoğurtçu Parkı arasında kalan yerde kurulan Halkedon “Bakır ülkesi” olmuştur. Ancak Bakır Ülkesi’nin günümüze kadar gelmiş bir kalıntısı bulunmamaktadır. İstanbul fethedildiğinde küçük bir yerleşim birimi olan Kadıköy, sonraları büyük bir gelişme göstermemiştir. Kadı Hızır Bey‘in, bugünkü Osman ağa Camii’nin bulunduğu yere yaptırdığı cami, Osmanlı’nın buradaki ilk önemli mimari yapısı olmuştur. Kadıköy’ün gelişmeye başlaması, 19. yüzyılın 2. yarısında, Selimiye Kışlası, Haydarpaşa Askeri Hastanesi gibi önemli yapıların inşasından sonra başlamıştır.

 

 

Etiketler: şaşkınbakkal, Kadıköy, fikirtepe

Şaşkınbakkal Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Şaşkınbakkal cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Şaşkınbakkal cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Şaşkınbakkal cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.