Kınalı Ada Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Kınalı Ada Sineklik Tamiri

Kınalı Ada Sineklik Tamiri

Kınalıada

 

Kınalıada, Prens Adaları içinde İstanbula en yakın olan adadır. Belki de bu nedenle Bizans döneminde ada sürgünlerinin çoğu buraya getirilmiştir. Bu sürgünlerin en tanınmışı ve önemlisi de Romen Diyojendir. Bu ada, en çıplak adalardan biridir ve en az ağaç bu adada görülmektedir. Adı, demir ve bakır madenlerinin etkisiyle kızıl olan toprağının renginden gelmektedir. Tarihi dokusu da çok fakirdir. Bu adadaki tek Ermeni Kilisesi Surp Krikor Lusavoriç kilisesidir. Manastır Tepesi diye bilinen yerde de Rum Ortodoks Hıristos Manastırı bulunmaktadır. Ada betonlaşmayla adeta İstanbulun küçük bir kopyası haline gelmiştir. Adanın eski isimleri “Proti” ve “Akoni”dir. Ada, 6.5 mil mesafesiyle İstanbula en yakın adadır.

 

Dördüncü Büyük Adadır

 

Kınalıada, büyüklük olarak Burgazadasından sonra dördüncü adadır. Adanın batısında bulunan Çınar Tepesi ve Teşvikiye Tepesinin yükseklikleri 115 metre kadardır. Hristo Manastırının bulunduğu Hristo Tepesi de 93 metre yüksekliğe sahiptir. Bizans İmparatoru VII. Dukas Mikhail döneminde İzmitte yakalatılıp gözleri oyulan Diyojen, Hristo Manastırına sürgün edilmiştir. Diyojenin mezarının bugünkü yetimhanenin hemen yanında olduğu söylenmektedir. Adanın iklimi diğer adalara göre daha sert, ağaçlık alanı da daha azdır. Taş yönünden ise zengindir. Bizans zamanında adadan çıkartılan taşlarla Bizans surları inşa edilmiştir. 19uncu yüzyılda da Tophane Rıhtımı ve Haydarpaşa Limanının yapımında ada taşlarından yararlanılmıştır. İklimin sert ve ağaçlık alanın az olmasından dolayı İstanbullu yazlıkçılar adaya pek ilgi göstermemiştir. 1833 yılında ise Ermeni nüfusun yerleşmeye başlamıştır. 1846 yılında ise adaya vapur seferleri başlamıştır.

 

 

Etiketler: adalar, kınalıada, istanbul

Kınalı Ada Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Kınalı Ada sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Kınalı Ada sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Kınalı Ada sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.