Kınalı Ada Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Kınalı Ada Panjur Tamiri

Kınalı Ada Panjur Tamiri

Kınalıada

 

Kınalıada, Prens Adaları içinde İstanbula en yakın olan adadır. Belki de bu nedenle Bizans döneminde ada sürgünlerinin çoğu buraya getirilmiştir. Bu sürgünlerin en tanınmışı ve önemlisi de Romen Diyojendir. Bu ada, en çıplak adalardan biridir ve en az ağaç bu adada görülmektedir. Adı, demir ve bakır madenlerinin etkisiyle kızıl olan toprağının renginden gelmektedir. Tarihi dokusu da çok fakirdir. Bu adadaki tek Ermeni Kilisesi Surp Krikor Lusavoriç kilisesidir. Manastır Tepesi diye bilinen yerde de Rum Ortodoks Hıristos Manastırı bulunmaktadır. Ada betonlaşmayla adeta İstanbulun küçük bir kopyası haline gelmiştir. Adanın eski isimleri “Proti” ve “Akoni”dir. Ada, 6.5 mil mesafesiyle İstanbula en yakın adadır.

 

Dördüncü Büyük Adadır

 

Kınalıada, büyüklük olarak Burgazadasından sonra dördüncü adadır. Adanın batısında bulunan Çınar Tepesi ve Teşvikiye Tepesinin yükseklikleri 115 metre kadardır. Hristo Manastırının bulunduğu Hristo Tepesi de 93 metre yüksekliğe sahiptir. Bizans İmparatoru VII. Dukas Mikhail döneminde İzmitte yakalatılıp gözleri oyulan Diyojen, Hristo Manastırına sürgün edilmiştir. Diyojenin mezarının bugünkü yetimhanenin hemen yanında olduğu söylenmektedir. Adanın iklimi diğer adalara göre daha sert, ağaçlık alanı da daha azdır. Taş yönünden ise zengindir. Bizans zamanında adadan çıkartılan taşlarla Bizans surları inşa edilmiştir. 19uncu yüzyılda da Tophane Rıhtımı ve Haydarpaşa Limanının yapımında ada taşlarından yararlanılmıştır. İklimin sert ve ağaçlık alanın az olmasından dolayı İstanbullu yazlıkçılar adaya pek ilgi göstermemiştir. 1833 yılında ise Ermeni nüfusun yerleşmeye başlamıştır. 1846 yılında ise adaya vapur seferleri başlamıştır.

 

 

Etiketler: adalar, kınalıada, istanbul

Kınalı Ada Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Kınalı Ada panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Kınalı Ada panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Kınalı Ada panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Kınalı Ada panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Kınalı Ada panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.