Kalamış Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Kalamış Sineklik Tamiri

Kalamış Sineklik Tamiri

Kalamış Pimapen

 

Kalamış, İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Kadıköy ilçesinde bir semt ve aynı isimle anılan bir koydur. Kızıltoprak, Kurbağalıdere, Fenerbahçe ve Feneryolu arasındadır. Büyük bir marinası ve parkı bulunmaktadır. Ayrıca bazı gece kulüpleri ve lokantalar da bulunur. Galatasaray Spor Kulübü'nün Galatasaray Kalamış Tesisleri de burada bulunmaktadır. Kurbağalıdere de semtteki koya dökülmektedir. Kurbağalıdere'nin koya döküldüğü yerde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Dereağzı Tesisleri bulunmaktadır. Semtte bir park vardır ve bu park Münir Nurettin Selçuk Caddesi üzerinde Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. Parkta futbol sahası, basketbol sahası ve tenis sahası, çocuk bahçesi, köpek gezdirme alanı ve benzeri tesisler bulunmaktadır.

 

Kalamış’ın Görkemli Dönemi 19’uncu Yüzyılda Başlamıştır

 

Kalamış ismi, geçmişte burada bulunan bodur ve sık sazlardan dolayı Rumca sazlık kamışlık anlamına gelen Kalamissia kelimesinden gelmektedir.  Bazı kaynaklarda ise bu isim Kalamati olarak geçmektedir. Tarihçi Murat Belge ise semtteki koyun Bizans dönemindeki isminin Eutropos olduğunu söylüyor. Eutropos, Bizans döneminde burada yazlık sarayı olan soylu bir kişi olarak bilinse de, Haldun Hürel onun aslında 4’üncü yüzyıl sonlarında yaşamış bir köle olduğunu söylemektedir. 19’uncu yüzyılın ikinci yarısından itibaren varlıklı ailelerin semte buraya köşkler ve yazlıklar yaptırmasıyla, yerleşim yerinin görkemli dönemi başlamıştır. 1927 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu semtte düzenlediği yaz balosuna, o sıralar İstanbul’da olan Atatürk, 3. Kolordu Komutanı Şükrü Naili Gökberk Paşa ile birlikte katılmıştır.1930’lardan 1960’lara kadar semtin popüler yerlerinden biri de Belvü Oteli ve Gazinosu olmuştur.

 

 

Etiketler: Kalamış, Kadıköy, fenerbahçe

Kalamış Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Kalamış sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Kalamış sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Kalamış sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.