Kalamış Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Kalamış Cam Kapı Tamiri

Kalamış Cam Kapı Tamiri

Kalamış Pimapen

 

Kalamış, İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Kadıköy ilçesinde bir semt ve aynı isimle anılan bir koydur. Kızıltoprak, Kurbağalıdere, Fenerbahçe ve Feneryolu arasındadır. Büyük bir marinası ve parkı bulunmaktadır. Ayrıca bazı gece kulüpleri ve lokantalar da bulunur. Galatasaray Spor Kulübü'nün Galatasaray Kalamış Tesisleri de burada bulunmaktadır. Kurbağalıdere de semtteki koya dökülmektedir. Kurbağalıdere'nin koya döküldüğü yerde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Dereağzı Tesisleri bulunmaktadır. Semtte bir park vardır ve bu park Münir Nurettin Selçuk Caddesi üzerinde Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. Parkta futbol sahası, basketbol sahası ve tenis sahası, çocuk bahçesi, köpek gezdirme alanı ve benzeri tesisler bulunmaktadır.

 

Kalamış’ın Görkemli Dönemi 19’uncu Yüzyılda Başlamıştır

 

Kalamış ismi, geçmişte burada bulunan bodur ve sık sazlardan dolayı Rumca sazlık kamışlık anlamına gelen Kalamissia kelimesinden gelmektedir.  Bazı kaynaklarda ise bu isim Kalamati olarak geçmektedir. Tarihçi Murat Belge ise semtteki koyun Bizans dönemindeki isminin Eutropos olduğunu söylüyor. Eutropos, Bizans döneminde burada yazlık sarayı olan soylu bir kişi olarak bilinse de, Haldun Hürel onun aslında 4’üncü yüzyıl sonlarında yaşamış bir köle olduğunu söylemektedir. 19’uncu yüzyılın ikinci yarısından itibaren varlıklı ailelerin semte buraya köşkler ve yazlıklar yaptırmasıyla, yerleşim yerinin görkemli dönemi başlamıştır. 1927 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu semtte düzenlediği yaz balosuna, o sıralar İstanbul’da olan Atatürk, 3. Kolordu Komutanı Şükrü Naili Gökberk Paşa ile birlikte katılmıştır.1930’lardan 1960’lara kadar semtin popüler yerlerinden biri de Belvü Oteli ve Gazinosu olmuştur.

 

 

Etiketler: Kalamış, Kadıköy, fenerbahçe

Kalamış Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Kalamış cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Kalamış cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Kalamış cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.