Hasanpaşa Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Hasanpaşa Cam Kapı Tamiri

Hasanpaşa Cam Kapı Tamiri

Hasanpaşa Pimapen

 

Hasanpaşa, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Kadıköy ilçesinin 21 mahallesinden biridir. Kadıköy belediye binasına ev sahipliği yapan mahallenin güneyinde Zühtüpaşa, kuzeyinde Üsküdar ilçesine bağlı Ünalan, doğusunda Fikirtepe, batısında Acıbadem, güneydoğusunda ise Eğitim mahallesi bulunmaktadır. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu, İETT Hasanpaşa Garajı ve Okan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu burada bulunur. Bu mahallede tescillenmiş bir endüstri mirası olan Hasanpaşa Gazhanesi bulunmaktadır. Bu gazhane sadece Kadıköy’ün değil İstanbul'un önemli endüstri yapılarından biridir. Anadolu yakasının en eski sanayi tesislerinden biri olarak, Osmanlı endüstriyel mirasının erken örneklerindendir. 1800’lü yıllarda Anadolu yakasında ortaya çıkan gaz talebini karşılamak üzere bu mahalleye yeni bir gazhane daha yapılması kararlaştırılmıştır. Gazhanenin işletme imtiyazı, 1 Ağustos 1891’de 50 yıl için Parisli bir sanayici olan mühendis Charles George’a verilmiştir.

 

Hasanpaşa Gazhanesi’nin Önemi

 

1892'de hizmete giren Hasanpaşa Gazhanesi'nin işletme sözleşmesi 1924’te 50 yıl için yenilenmiştir. Kadıköy-Üsküdar ve Anadolu Yakası Havagazı Şirketi, 1926’da Yedikule Gazhanesi’ni de satın almıştır. Bu şirket daha sonra işletme imtiyazlarını ve tesislerini 21 Nisan 1931’de İstanbul Elektrik Şirketi'ne sattı. Ancak İstanbul Elektrik Şirketi'nin millileştirilmesinin ardından havagazı şirketi ayrılarak 31 Aralık 1937-01 Ekim 1944 arasında faaliyetlerine müstakil olarak devam etti. Ancak zarar eden bu şirket, devlet tarafından satın alınmıştır ve 1 Temmuz 1945'te İstanbul Belediyesi Elektrik Tramvay Tünel İdaresi'ne (İETT) bağlanmıştır. Gazhane’ye zaman içinde yeni fırınlar eklenmiştir. Böylelikle o yıllar için Anadolu yakası gaz ihtiyacının üzerinde bir üretim rakamına ulaşılmış ve önemli bir kömür tasarrufu sağlanmıştır.

 

 

Etiketler: Kadıköy, Hasanpaşa, Hasanpaşa gazhanesi

Hasanpaşa Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Hasanpaşa cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Hasanpaşa cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Hasanpaşa cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.