Fikirtepe Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Fikirtepe Panjur Tamiri

Fikirtepe Panjur Tamiri

Fikirtepe Pimapen

 

Fikirtepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçelerinin arasında bulunan Kadıköy’e bağlı bir semttir. Batıda Kurbağalıdere ve Boğaziçi Köprüsü çevre yolu ile Hasan Paşa Mahallesi'ne, doğuda Merdivenköy'e, güneyde Kayışdağı Caddesi ile Zühtü Paşa ve Feneryolu mahallelerine, kuzeyde ise E-5 Karayolu ile Ünalan Mahallesi'ne komşu olan mahalle, 1975 yılında üç mahalleye bölünmüştür. Bunlar, Dumlupınar, Fikirtepe ve Eğitim mahalleleridir. Semte adını veren asıl Fikirtepe Mahallesi ise Mandıra Caddesi ile Hızır Bey Caddesi arasında kalan bölgede yer almaktadır. Çevredeki önemli arkeolojik buluntulara göre, yörenin tarihi çok eskilere gitmektedir. Her iki tarafı vadilerle sınırlı olan ve Kurbağalıdere'ye doğru çıkıntı yapan alçak bir tepe olan semtin  eski devirlerde denizle bağlantılı olduğu tahmin edilmektedir. Bazı bulgulara bakılırsa, eskiçağlarda Kalamış Koyu, semtin eteklerine dek uzanıyordu.

 

Fikirtepe’de Eğlenceler Düzenlenirdi

 

Fikirtepe’nin Bizans ve erken Osmanlı dönemlerinde yerleşim olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak 1786 yılında Kauffer'e çizdirilen şehir haritasında, “Fikir Tepesi” adı görülmektedir. Halk arasındaki bir söylenceye göre ise yöre adını, derviş Fikir Baba'dan almıştır. 18. Yüzyılda Kadıköy Deresi olarak bilinen Kurbağalıdere, Hasanpaşa'ya kadar haliç şeklinde uzanmaktaydı ve bol suya sahipti. Semt, üzerindeki Kasr-ı Ali Köprüsü'nün doğusunda uzanan hassa çiftliklerinin çevresindeki mesire yerleri ile İstanbul halkının gözde mekanları arasındaydı. Kurbağalıdere üzerinde kayık gezileri yapılır, mesire yerlerindeki eğlenceler düzenlenirdi. Semtte, 1950'lerin sonlarına kadar öğretmen Refik Apa'nın evinden başka yerleşim olmadığı söylenmektedir.

 

 

Etiketler: fikirtepe, Hasanpaşa, Bizans, osmanlı

Fikirtepe Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Fikirtepe panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Fikirtepe panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Fikirtepe panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Fikirtepe panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Fikirtepe panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.