Fikirtepe Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Fikirtepe Cam Kapı Tamiri

Fikirtepe Cam Kapı Tamiri

Fikirtepe Pimapen

 

Fikirtepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçelerinin arasında bulunan Kadıköy’e bağlı bir semttir. Batıda Kurbağalıdere ve Boğaziçi Köprüsü çevre yolu ile Hasan Paşa Mahallesi'ne, doğuda Merdivenköy'e, güneyde Kayışdağı Caddesi ile Zühtü Paşa ve Feneryolu mahallelerine, kuzeyde ise E-5 Karayolu ile Ünalan Mahallesi'ne komşu olan mahalle, 1975 yılında üç mahalleye bölünmüştür. Bunlar, Dumlupınar, Fikirtepe ve Eğitim mahalleleridir. Semte adını veren asıl Fikirtepe Mahallesi ise Mandıra Caddesi ile Hızır Bey Caddesi arasında kalan bölgede yer almaktadır. Çevredeki önemli arkeolojik buluntulara göre, yörenin tarihi çok eskilere gitmektedir. Her iki tarafı vadilerle sınırlı olan ve Kurbağalıdere'ye doğru çıkıntı yapan alçak bir tepe olan semtin  eski devirlerde denizle bağlantılı olduğu tahmin edilmektedir. Bazı bulgulara bakılırsa, eskiçağlarda Kalamış Koyu, semtin eteklerine dek uzanıyordu.

 

Fikirtepe’de Eğlenceler Düzenlenirdi

 

Fikirtepe’nin Bizans ve erken Osmanlı dönemlerinde yerleşim olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak 1786 yılında Kauffer'e çizdirilen şehir haritasında, “Fikir Tepesi” adı görülmektedir. Halk arasındaki bir söylenceye göre ise yöre adını, derviş Fikir Baba'dan almıştır. 18. Yüzyılda Kadıköy Deresi olarak bilinen Kurbağalıdere, Hasanpaşa'ya kadar haliç şeklinde uzanmaktaydı ve bol suya sahipti. Semt, üzerindeki Kasr-ı Ali Köprüsü'nün doğusunda uzanan hassa çiftliklerinin çevresindeki mesire yerleri ile İstanbul halkının gözde mekanları arasındaydı. Kurbağalıdere üzerinde kayık gezileri yapılır, mesire yerlerindeki eğlenceler düzenlenirdi. Semtte, 1950'lerin sonlarına kadar öğretmen Refik Apa'nın evinden başka yerleşim olmadığı söylenmektedir.

 

 

Etiketler: fikirtepe, Hasanpaşa, Bizans, osmanlı

Fikirtepe Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Fikirtepe cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Fikirtepe cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Fikirtepe cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.