Esenkent Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Esenkent Sineklik Tamiri

Esenkent Sineklik Tamiri

Esenkent Pimapen

 

Esenkent, İstanbul'un Maltepe ilçesi sınırları içinde E-5 Karayolu’nun kuzeyine kurulmuş bir mahalledir. Mahalle, Gülsuyu ve 1. Askeri Dikimevi tarafından çevrelenmektedir. İlk adı Kartal ilçesine bağlı iken Atışalanı olan bu mahallede iki ilkokul ve bir lise bulunmaktadır. Ayrıca bir de özel okul mevcuttur. Kadıköy-Kartal metro hattının bir durağı da bu mahallededir. Maltepe’nin geçmişini ancak 6. asrın başlarından itibaren araştırabilmek mümkündür. Verimli topraklara sahipken, tamamına yakın bir bölümünün sanayi ve yerleşim alanıyla kaplı olan Maltepe, yer altı memba sularıyla bilinmektedir. Maltepe, Dragos tepesinin Kartal ilçesine bakan eteklerinde deniz kıyısında bir köyken deprem sonucunda yıkılmış ve şimdiki yerinde inşa edilmiştir. Maltepe’nin eski adı “Bryas”dır. Bizans imparatoru Theophiles’in 816 yılında Abbasi Halifelerinin Bağdat’taki sarayını model alarak arabesk stilinde bir saray inşa ettiği, yapılan kazılardan öğrenilmiştir.

 

Çok Eski Bir Yerleşim Yeridir

 

Çok eski bir tarihten beri iskân bölgesi olduğu öğrenilen Esenkent’in bağlı olduğu Maltepe’nin Bizans devrinden önceki geçmişi hakkında belgeye dayanan bir bilgi yoktur. Ancak 1080-1083 yıllarında bütün Anadolu’yu alan Selçuk Sultanı Süleyman Şah tarafından Kartal, Pendik ve Maltepe’nin fethinden sonra Bizans imparatoru ile 1084 yılında anlaşma yapılmış, Dragos çayı hudut olarak belirlenmiştir. İşte Anadolu Türkleriyle Bizanslılar arasındaki ilk sınır, bu anlaşma ile belirlenmiştir. Süleyman Şah’ın 1086’da ölümünün ardından Bizanslılar bu anlaşmayı bozmuş, 1097 senesinde Haçlı ordularının İzmit’i kuşatarak Sultan Kılıçarslan ile savaştıkları sırada, Bizans İmparatoru Alenis Momnenos boğazı geçerek Pelekanon denilen bugünkü Maltepe Şatosunu karargah olarak kullanmıştır. Aydos kalesinin Osmanlı İmparatoru Ummurağası Abdurrahman Gazi tarafından 80 kişilik kuvvetle kuşatılarak alınmasından sonra 1400 yılında Maltepe, Kartal’la birlikte Osmanlı topraklarında kalmıştır.

 

 

Etiketler: esenkent, Maltepe, kartal

Esenkent Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Esenkent sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Esenkent sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Esenkent sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.