Esenkent Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Esenkent Panjur Tamiri

Esenkent Panjur Tamiri

Esenkent Pimapen

 

Esenkent, İstanbul'un Maltepe ilçesi sınırları içinde E-5 Karayolu’nun kuzeyine kurulmuş bir mahalledir. Mahalle, Gülsuyu ve 1. Askeri Dikimevi tarafından çevrelenmektedir. İlk adı Kartal ilçesine bağlı iken Atışalanı olan bu mahallede iki ilkokul ve bir lise bulunmaktadır. Ayrıca bir de özel okul mevcuttur. Kadıköy-Kartal metro hattının bir durağı da bu mahallededir. Maltepe’nin geçmişini ancak 6. asrın başlarından itibaren araştırabilmek mümkündür. Verimli topraklara sahipken, tamamına yakın bir bölümünün sanayi ve yerleşim alanıyla kaplı olan Maltepe, yer altı memba sularıyla bilinmektedir. Maltepe, Dragos tepesinin Kartal ilçesine bakan eteklerinde deniz kıyısında bir köyken deprem sonucunda yıkılmış ve şimdiki yerinde inşa edilmiştir. Maltepe’nin eski adı “Bryas”dır. Bizans imparatoru Theophiles’in 816 yılında Abbasi Halifelerinin Bağdat’taki sarayını model alarak arabesk stilinde bir saray inşa ettiği, yapılan kazılardan öğrenilmiştir.

 

Çok Eski Bir Yerleşim Yeridir

 

Çok eski bir tarihten beri iskân bölgesi olduğu öğrenilen Esenkent’in bağlı olduğu Maltepe’nin Bizans devrinden önceki geçmişi hakkında belgeye dayanan bir bilgi yoktur. Ancak 1080-1083 yıllarında bütün Anadolu’yu alan Selçuk Sultanı Süleyman Şah tarafından Kartal, Pendik ve Maltepe’nin fethinden sonra Bizans imparatoru ile 1084 yılında anlaşma yapılmış, Dragos çayı hudut olarak belirlenmiştir. İşte Anadolu Türkleriyle Bizanslılar arasındaki ilk sınır, bu anlaşma ile belirlenmiştir. Süleyman Şah’ın 1086’da ölümünün ardından Bizanslılar bu anlaşmayı bozmuş, 1097 senesinde Haçlı ordularının İzmit’i kuşatarak Sultan Kılıçarslan ile savaştıkları sırada, Bizans İmparatoru Alenis Momnenos boğazı geçerek Pelekanon denilen bugünkü Maltepe Şatosunu karargah olarak kullanmıştır. Aydos kalesinin Osmanlı İmparatoru Ummurağası Abdurrahman Gazi tarafından 80 kişilik kuvvetle kuşatılarak alınmasından sonra 1400 yılında Maltepe, Kartal’la birlikte Osmanlı topraklarında kalmıştır.

 

 

Etiketler: esenkent, Maltepe, kartal

Esenkent Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Esenkent panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Esenkent panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Esenkent panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Esenkent panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Esenkent panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.