Erenköy Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Erenköy Sineklik Tamiri

Erenköy Sineklik Tamiri

Erenköy Pimapen

 

Kadıköy’e bağlı olan Erenköy’ün bir yerleşme olarak kullanılmaya başlanması, Orhan Gazi döneminde olmuştur. Orhan Gazi Bizans İmparatorlarından III. Andronikos’u yenip Üsküdar’a doğru ilerlediği zaman, komutanlarından Konuralp’ın Kayışdağı’nın batı eteklerini ve günümüzdeki yerleşim yeri olan İçerenköy’ü fethetmiştir. İlk yerleşmenin temelleri sböylece atılmıştır. Bu da 1331 tarihine denk gelmektedir. 1335’te Eren Baba ve Ali Gazi’nin yönetimindeki ilk yerleşim yeri olan Tekkebağ Köyü’nün ismi 1465’ten sonra değiştirilerek şimdiki adını almıştır. 1639 tarihinde Kayışdağı’nın su kaynakları bu semte akıtılınca Karaman Çiftliği ve Tekkebağ’da ikamet eden halk göç etmiştir. 1937’de yapılan kazılarda bulunan bir balta ile semtin yerleşimin tarih öncesi devirlere kadar ulaştığı anlaşılmaktadır. İstanbul’un fethinden yüzyıl kadar önce Türklerin hakimiyeti altında olmasına rağmen yerleşim birimi olarak kullanımı, 19. yüzyılın ikinci yarısından sonrasına rastlamaktadır.

 

İçerenköy Asıl Erenköy’dür

 

Konuralp’in arkadaşlarından olan, Derviş Geyikli Baba’nın müritlerinden Eren Baba, Ali Gazi, Gözcü Baba, Kartal Baba ve Sarı Gazi gibi erenlerin öncülüğünde gelişen yerleşim yeri olan Erenköy, Göztepe ve Merdivenköy civarında hayat bulmuştur. Bunların öncülüğünde başka yöreden gelen insanlar bu bölgeyi mesken edinmişlerdir. Eren Baba’nın mezarı 1871’deki Haydarpaşa-Bağdat demiryolu yapımı sırasında bilinmeyen bir yere götürülmüştür. Sultan Abdülaziz ve Sultan II. Abdülhamid dönemlerinde semt bağ ve bağ evleriyle doluydu. Ayrıca dönemin hem bürokratik hem de elit tabakasının yoğunlaştığı bir yerleşim birimiydi. Bahçeli ahşap köşkler, konaklar ve bahçelerin çeşitli cinsten ağaç ve çiçeklerle süslenmesi yaygındı. İçerenköy, ilk yerleşim yeri olan ve istasyona göre içerde kalan asıl yerleşim yeridir.

 

 

Etiketler: Erenköy, içerenköy, kadıköy

Erenköy Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Erenköy sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Erenköy sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Erenköy sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.