Erenköy Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Erenköy Panjur Tamiri

Erenköy Panjur Tamiri

Erenköy Pimapen

 

Kadıköy’e bağlı olan Erenköy’ün bir yerleşme olarak kullanılmaya başlanması, Orhan Gazi döneminde olmuştur. Orhan Gazi Bizans İmparatorlarından III. Andronikos’u yenip Üsküdar’a doğru ilerlediği zaman, komutanlarından Konuralp’ın Kayışdağı’nın batı eteklerini ve günümüzdeki yerleşim yeri olan İçerenköy’ü fethetmiştir. İlk yerleşmenin temelleri sböylece atılmıştır. Bu da 1331 tarihine denk gelmektedir. 1335’te Eren Baba ve Ali Gazi’nin yönetimindeki ilk yerleşim yeri olan Tekkebağ Köyü’nün ismi 1465’ten sonra değiştirilerek şimdiki adını almıştır. 1639 tarihinde Kayışdağı’nın su kaynakları bu semte akıtılınca Karaman Çiftliği ve Tekkebağ’da ikamet eden halk göç etmiştir. 1937’de yapılan kazılarda bulunan bir balta ile semtin yerleşimin tarih öncesi devirlere kadar ulaştığı anlaşılmaktadır. İstanbul’un fethinden yüzyıl kadar önce Türklerin hakimiyeti altında olmasına rağmen yerleşim birimi olarak kullanımı, 19. yüzyılın ikinci yarısından sonrasına rastlamaktadır.

 

İçerenköy Asıl Erenköy’dür

 

Konuralp’in arkadaşlarından olan, Derviş Geyikli Baba’nın müritlerinden Eren Baba, Ali Gazi, Gözcü Baba, Kartal Baba ve Sarı Gazi gibi erenlerin öncülüğünde gelişen yerleşim yeri olan Erenköy, Göztepe ve Merdivenköy civarında hayat bulmuştur. Bunların öncülüğünde başka yöreden gelen insanlar bu bölgeyi mesken edinmişlerdir. Eren Baba’nın mezarı 1871’deki Haydarpaşa-Bağdat demiryolu yapımı sırasında bilinmeyen bir yere götürülmüştür. Sultan Abdülaziz ve Sultan II. Abdülhamid dönemlerinde semt bağ ve bağ evleriyle doluydu. Ayrıca dönemin hem bürokratik hem de elit tabakasının yoğunlaştığı bir yerleşim birimiydi. Bahçeli ahşap köşkler, konaklar ve bahçelerin çeşitli cinsten ağaç ve çiçeklerle süslenmesi yaygındı. İçerenköy, ilk yerleşim yeri olan ve istasyona göre içerde kalan asıl yerleşim yeridir.

 

 

Etiketler: Erenköy, içerenköy, kadıköy

Erenköy Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Erenköy panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Erenköy panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Erenköy panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Erenköy panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Erenköy panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.