Cevizli Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cevizli Sineklik Tamiri

Cevizli Sineklik Tamiri

Cevizli Pimapen

 

İstanbul’un Kartal ilçesinin en batısında bulunan Cevizli, Tekel Fabrikasıyla ünlü bir mahalledir. Mahalle E-5Karayoli ile diğer şehirlere, minibüs yolu ile de diğer ilçe ve mahallelere bağlanmaktadır. Mahallenin sınırları içinde İstanbul Halk Ekmek fabrikası ,Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi, Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü, İller Bankası 1. Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Ayrıca mahallenin sınırları içerisinde Anadolu Adalet Sarayı da yükselmektedir. Mahallede, Cevizli Gürbüz Bora, Mahmut Kemal İnal, Çakabey ilkokulları, Kartal Anadolu Lisesi, Sabiha Gökçen Anadolu Kız Meslek Lisesi ile Kartal Cevizli Lisesi gibi eğitim kurumları bulunmaktadır.

 

Bizans Kalıntılarına Ulaşılmıştır

 

Son dönemde Kartal Belediyesi, Cevizli Tekel Fabrikası içinde bulunan tarihi kalıntıların gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar başlatmıştır. 1974-1977 yılları arasında kazısı yarım bırakılan Brias Sarayı kazısı, Aralık 2010’da başlatılmıştır. 1974-1977 yılları arasında yürütülen kazı çalışmalarında hamam kalıntılarına ulaşılmıştır. Yüzey kazıları sırasında, M S 6. ve 7. yüzyıllara ait az sayıda amfora parçaları bulunmuştur. Geç döneme ait ise Bizans İmparatorlarından 6. Leon’a ait bronz sikke çıkartılmıştır. MS 886 ile 912 yılları arasında bir saraya ait olduğu düşünülen hamamla ilgili kazı çalışmaları maddi yetersizlikler nedeniyle bırakılmıştır. Kazılarda, iki sikke, çok sayıda amfora parçaları, damgalı tuğla ve çatı kiremitleri, kemeraltı başlıkları, mermer, pencere parmaklığıyla camlara rastlanmıştır. Deniz kenarında da kuzey-güney yönlü mendirek kalıntılarının bulunduğu kazılarda bir de insan iskeleti çıkmıştır.

 

 

Etiketler: kartal, cevizli, bizans

Cevizli Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Cevizli sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Cevizli sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Cevizli sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.