Cevizli Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cevizli Panjur Tamiri

Cevizli Panjur Tamiri

Cevizli Pimapen

 

İstanbul’un Kartal ilçesinin en batısında bulunan Cevizli, Tekel Fabrikasıyla ünlü bir mahalledir. Mahalle E-5Karayoli ile diğer şehirlere, minibüs yolu ile de diğer ilçe ve mahallelere bağlanmaktadır. Mahallenin sınırları içinde İstanbul Halk Ekmek fabrikası ,Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi, Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü, İller Bankası 1. Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Ayrıca mahallenin sınırları içerisinde Anadolu Adalet Sarayı da yükselmektedir. Mahallede, Cevizli Gürbüz Bora, Mahmut Kemal İnal, Çakabey ilkokulları, Kartal Anadolu Lisesi, Sabiha Gökçen Anadolu Kız Meslek Lisesi ile Kartal Cevizli Lisesi gibi eğitim kurumları bulunmaktadır.

 

Bizans Kalıntılarına Ulaşılmıştır

 

Son dönemde Kartal Belediyesi, Cevizli Tekel Fabrikası içinde bulunan tarihi kalıntıların gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar başlatmıştır. 1974-1977 yılları arasında kazısı yarım bırakılan Brias Sarayı kazısı, Aralık 2010’da başlatılmıştır. 1974-1977 yılları arasında yürütülen kazı çalışmalarında hamam kalıntılarına ulaşılmıştır. Yüzey kazıları sırasında, M S 6. ve 7. yüzyıllara ait az sayıda amfora parçaları bulunmuştur. Geç döneme ait ise Bizans İmparatorlarından 6. Leon’a ait bronz sikke çıkartılmıştır. MS 886 ile 912 yılları arasında bir saraya ait olduğu düşünülen hamamla ilgili kazı çalışmaları maddi yetersizlikler nedeniyle bırakılmıştır. Kazılarda, iki sikke, çok sayıda amfora parçaları, damgalı tuğla ve çatı kiremitleri, kemeraltı başlıkları, mermer, pencere parmaklığıyla camlara rastlanmıştır. Deniz kenarında da kuzey-güney yönlü mendirek kalıntılarının bulunduğu kazılarda bir de insan iskeleti çıkmıştır.

 

 

Etiketler: kartal, cevizli, bizans

Cevizli Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Cevizli panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Cevizli panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Cevizli panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Cevizli panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Cevizli panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.