Cevizli Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cevizli Cam Kapı Tamiri

Cevizli Cam Kapı Tamiri

Cevizli Pimapen

 

İstanbul’un Kartal ilçesinin en batısında bulunan Cevizli, Tekel Fabrikasıyla ünlü bir mahalledir. Mahalle E-5Karayoli ile diğer şehirlere, minibüs yolu ile de diğer ilçe ve mahallelere bağlanmaktadır. Mahallenin sınırları içinde İstanbul Halk Ekmek fabrikası ,Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi, Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü, İller Bankası 1. Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Ayrıca mahallenin sınırları içerisinde Anadolu Adalet Sarayı da yükselmektedir. Mahallede, Cevizli Gürbüz Bora, Mahmut Kemal İnal, Çakabey ilkokulları, Kartal Anadolu Lisesi, Sabiha Gökçen Anadolu Kız Meslek Lisesi ile Kartal Cevizli Lisesi gibi eğitim kurumları bulunmaktadır.

 

Bizans Kalıntılarına Ulaşılmıştır

 

Son dönemde Kartal Belediyesi, Cevizli Tekel Fabrikası içinde bulunan tarihi kalıntıların gün yüzüne çıkarılması için çalışmalar başlatmıştır. 1974-1977 yılları arasında kazısı yarım bırakılan Brias Sarayı kazısı, Aralık 2010’da başlatılmıştır. 1974-1977 yılları arasında yürütülen kazı çalışmalarında hamam kalıntılarına ulaşılmıştır. Yüzey kazıları sırasında, M S 6. ve 7. yüzyıllara ait az sayıda amfora parçaları bulunmuştur. Geç döneme ait ise Bizans İmparatorlarından 6. Leon’a ait bronz sikke çıkartılmıştır. MS 886 ile 912 yılları arasında bir saraya ait olduğu düşünülen hamamla ilgili kazı çalışmaları maddi yetersizlikler nedeniyle bırakılmıştır. Kazılarda, iki sikke, çok sayıda amfora parçaları, damgalı tuğla ve çatı kiremitleri, kemeraltı başlıkları, mermer, pencere parmaklığıyla camlara rastlanmıştır. Deniz kenarında da kuzey-güney yönlü mendirek kalıntılarının bulunduğu kazılarda bir de insan iskeleti çıkmıştır.

 

 

Etiketler: kartal, cevizli, bizans

Cevizli Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Cevizli cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Cevizli cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Cevizli cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.