Cadde Sineklik Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cadde Sineklik Tamiri

Cadde Sineklik Tamiri

Caddebostan Pimapen

 

Caddebostan, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçesi Kadıköy’e bağlı bir semttir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bostancı'dan Göztepe'ye kadar bulunan bölüme suçlular yerleştirildiğinden “Cadı Bostanı” olarak adlandırılmaktaydı. Suçlulardan arındırıldıktan sonra da adı “Caddebostan” olarak değişmiştir. İstanbul'un en gözde semtlerinden biridir. Bağdat Caddesi, Caddebostan Kültür Merkezi gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Caddebostan Plajı da ünlüdür. Türkiye'de az görülen bisiklet yolu mevcuttur.

 

Beyaz Köşk

 

Caddebostan semtinde Beyaz Köşk adıyla bilinen Ragıp Sarıca Köşkü ve Tevhide Hanım Köşkü göze çarpmaktadır. Ragıp Sarıca Köşkü, semtin sahilini ihtişamıyla süslemeye devam etmektedir. 2.Abdulhamit döneminde saray mabeyincisi olan Ragıp Bey'in, zamanının çoğu köşküne göre çok pahalı ve gösterişli olan köşkü, eski plajın hemen yakınındadır. Kendi için yaptırdığı bu köşkün mimarı, Sirkeci garının da mimarı olan A. Jasmund’dur. Tarihi ise 1906-1907 yılları arasındadır. Köşk kagir olarak inşa edilmiş ve daha sonra üzerini ahşap kaplatmıştır. Asimetrik kulesi, hareketli ön cephesiyle aynı semtte olan kızı için yaptırdığı diğer köşküne Tevhide Hanım Köşkü göre daha gösterişlidir. Köşkün içerisindeki malzemelerin, kaplamaların  İtalya ve Viyana’dan geldiği, zamanına göre de çok pahalı olduğu söylenir.

 

Tevhide Hanım Köşkü

 

Caddebostan semtinde bulunan Tevhide Hanım Köşkü de Sarıca ailesine aittir. Kızı Tevhide Hanım için yaptırdığı söylenen köşk için Ragıp Bey kendi köşküne bitişik arazi aramış ama bulamayınca bu çok yakın yeri seçmiştir. Ragıp Sarıca köşküne göre daha gösterişsiz olan bu köşk, eskiden 18 bin m2yi aşan, denize kadar ulaşan bir arsa içinde bulunmaktaydı. Dikdörtgenler prizması formunda olan yapıda birçok değişiklik yapılmış, ek binaları yıkılmıştır. Diğer köşkle iç mimari bakımından birçok ortak özellikleri bulunmaktadır.

 

 

Etiketler: Caddebostan pimapen, Caddebostan, Caddebostan tarihi

Cadde Sineklik Tamiri

Yaz aylarında serinlemek için evlerde pencereleri açmaktayız. Bu durum ofis için de geçerlidir ev ve ofis gibi iç mekanlarda, gerek havayı temizlemek gerekse de serinlemek için pencereleri başvurmaktayız. Bunun yanı sıra pencereleri dışındaki manzara izlemek gibi işlevlerinin bulunmaktadır. Bu sebeple de iç mekanlarda pencerelerin sahip oldukları görev dolayısıyla önemli büyüktür.  Ancak ülkemizde özellikle yaz aylarında sinek sayısında büyük artış gözlenmektedir. Bu nedenle de yaz aylarında pencere açar kendi kaç olmalı mümkün olduğunca en az sayıda pencereyi açık bırakmalısınız. Ancak hava sıcaklığının yüksek olduğu zamanlarda bunu yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Evinizin sıcaklığının artması ve dolayısıyla da ev konforunuzun düşmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız, yapacağınız en iyi şey evinizde bulunan ve sıklıkla açılan tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Evinizdeki pencerelerde sineklik olduğu taktirde, yaz aylarında dilediğiniz gibi pencerenizi açabilecek ve herhangi bir şekilde sinek tehdidinden de uzak alabileceksiniz. Bu sayede yaz aylarında etrafta bir hayli fazla dolaşan sinekler sizin için bir sorun olmaktan çıkıp önemsiz bir şey haline gelecektir. Bu sebeple de sinekliklerin önemi büyüktür. Çünkü sinekler her ne kadar ufak boyut olsalar da özellikle, gece uykunuzu bölünmesine ve bir sonraki gün işinizde verimsiz olmanıza, kolaylıkla odaklanamamanıza gibi problemlere elverişli ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de bu tür sonuçları uğraşmamak adına, evinize mümkün olan en kısa sürede sineklik taktırmalısınız. Ancak çeşitli dikkatsizliklerden ötürü sinekliğinizde meydana gelebilecek arızalarda, evinize sineklerin girmesine elverişli ortam sağlayabilirsiniz. Bu durum özellikle yaz aylarında bir hayli can sıkıcı olacaktır böyle bir durumla karşılaştığınızda, yapacağınız en uygun çözüm mümkün olan en hızlı şekilde Cadde sineklik tamiri hizmeti veren bir firmaya danışmak olmalıdır. Böylece, hızlı bir biçimde tamir edilecek ve sinek sorunu yaşamadan bitirebileceksiniz. Bu nedenle de evinizdeki veya ofisinizdeki sineklik oluşan arızalar mümkün olan en kısa sürede onarım hizmeti veren bir firmaya danışmanlı ve sinekler izin hızlı bir biçimde arıza lambası onarılmasını sağlayan gideceksiniz. sineklik tamiri hizmeti veren firmalar, müşteri odaklı çalışmaları sayesinde size mümkün olan en iyi tamir hizmetini sunacaklardır.

Sineklik Tamiri Konusunda Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Cadde sineklik tamiri konusunda internet üzerinde araştırma yaptınız taktirde karşınıza birçok farklı site çıkacaktır. Bu siteler üzerinden hizmet veren firmalar gerek çeşitli kampanyalar sayesinde gerekse de müşteri yorumları gibi özellikleri sayesinde dikkatli çekeceklerdir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta herhangi bir referans bulunmayan veya site üzerinde herhangi bir yerde müşteri yorumları hakkında bilgi vermeyen bir firmayı ile çalışmamanız gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı işin kalitesi güvenmemekte ve onarım sonrasında dahi birçok farklı sorunlarla baş etmenin de gerek almaktadır bu denemede Cadde sineklik tamiri hizmeti almadan önce firmayı iyice araştımış olmanız gerekmektedir. Bu sayede sizin için en doğru firmayı bulabilecek arızalı sinekliğin hızlı bir biçimde onarılmasını da sağlayabileceksiniz. Bu nedenle de özellikle araştırma aşamasında titiz olmanıza yarar vardır. Çünkü burada bahsi geçen konu sineklik konusudur seçtiğiniz de meydana gelebilecek herhangi bir arızada özellikle yaz aylarında penceresi açamayacak ve evinizde sinek sorunları ile baş etmek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle de sineklik arızalarında mümkün olabilir mümkün olduğunca hassas davranmalı ve arıza için gerekli firmaya başvurulması gerekmektedir bu sayede alanında uzman firmalar ile çalışma imkanı bularak sineklik arsanızın en kısa sürede tamir edilmesini sağlayabileceksiniz bunun yanı sıra firmanın daha önceden aldığı yorumlar ve referansını da araştırmış bir biçimde firmaya danışarak için sinekliğinizi tamir ettirebileceksiniz.