Cadde Panjur Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cadde Panjur Tamiri

Cadde Panjur Tamiri

Caddebostan Pimapen

 

Caddebostan, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçesi Kadıköy’e bağlı bir semttir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bostancı'dan Göztepe'ye kadar bulunan bölüme suçlular yerleştirildiğinden “Cadı Bostanı” olarak adlandırılmaktaydı. Suçlulardan arındırıldıktan sonra da adı “Caddebostan” olarak değişmiştir. İstanbul'un en gözde semtlerinden biridir. Bağdat Caddesi, Caddebostan Kültür Merkezi gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Caddebostan Plajı da ünlüdür. Türkiye'de az görülen bisiklet yolu mevcuttur.

 

Beyaz Köşk

 

Caddebostan semtinde Beyaz Köşk adıyla bilinen Ragıp Sarıca Köşkü ve Tevhide Hanım Köşkü göze çarpmaktadır. Ragıp Sarıca Köşkü, semtin sahilini ihtişamıyla süslemeye devam etmektedir. 2.Abdulhamit döneminde saray mabeyincisi olan Ragıp Bey'in, zamanının çoğu köşküne göre çok pahalı ve gösterişli olan köşkü, eski plajın hemen yakınındadır. Kendi için yaptırdığı bu köşkün mimarı, Sirkeci garının da mimarı olan A. Jasmund’dur. Tarihi ise 1906-1907 yılları arasındadır. Köşk kagir olarak inşa edilmiş ve daha sonra üzerini ahşap kaplatmıştır. Asimetrik kulesi, hareketli ön cephesiyle aynı semtte olan kızı için yaptırdığı diğer köşküne Tevhide Hanım Köşkü göre daha gösterişlidir. Köşkün içerisindeki malzemelerin, kaplamaların  İtalya ve Viyana’dan geldiği, zamanına göre de çok pahalı olduğu söylenir.

 

Tevhide Hanım Köşkü

 

Caddebostan semtinde bulunan Tevhide Hanım Köşkü de Sarıca ailesine aittir. Kızı Tevhide Hanım için yaptırdığı söylenen köşk için Ragıp Bey kendi köşküne bitişik arazi aramış ama bulamayınca bu çok yakın yeri seçmiştir. Ragıp Sarıca köşküne göre daha gösterişsiz olan bu köşk, eskiden 18 bin m2yi aşan, denize kadar ulaşan bir arsa içinde bulunmaktaydı. Dikdörtgenler prizması formunda olan yapıda birçok değişiklik yapılmış, ek binaları yıkılmıştır. Diğer köşkle iç mimari bakımından birçok ortak özellikleri bulunmaktadır.

 

 

Etiketler: Caddebostan pimapen, Caddebostan, Caddebostan tarihi

Cadde Panjur Tamiri

Pencerelerin ve balkonların evlerimiz için büyük önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Örneğin pencereniz sayesinde, dışındaki manzarayı izleyerek huzur bulabilir veya dilerseniz balkonunuzda misafirlerinizi ağırlayarak, hoşça vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenlerden evlerde pencerelerin veya balkonların önemi büyüktür. Bunun yanı sıra evinizin konumda bağlı olarak bu yerlerin önemi daha da artmaktadır. Örneğin manzaralı bir yerde yaşıyorsanız sizin için balkonunuza zaman geçirmek kadar zevkli başka bir aktivite yoktur. Bunun yanı sıra balkonlar veya pencereler her ne kadar evlerin en önemli kısımlarından bir tanesi olsalar da çok çabuk kirlenir biliyor olmaları sanayisinde titiz ev hanımlarının en büyük sorunu haline gelebilmektedirler. Pencereler veya balkonlar her ne kadar olumlu özelliklere sahip olsalar da bu yönde sayesinde bazen sıkıntıya edebilmektedirler ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu tür sorunlara çözüm bulmuş ve gerek ülkemizde gerekse ve dünya basınında bir hayli fazlasıyla tercih edilen panjur sistemleri sayesinde balkonlarınızı pencerelerinizi dışarıdaki yağmurdan rüzgardan veya güneş yanıklarından rahatlıkla kurma imkanı bulabileceksiniz. Bu sayede evinizdeki canlar kirlenmeyecek ve balkonunuzda gönül rahatlıyla oturabiliyor olmanın keyfini şeyi bileceksiniz panjur sistemleri günümüzde elektronik ve yağmurlu el gibi farklı seçeneklerde üretilmektedirler. Bütçenize uygun bir panjur sistemi satın alarak hemen kullanmaya başlayabilir ve ikimizin kullanışlılığını büyük oranda artırabilirsiniz elektronik panjur sistemine sahip misiniz bu panjurda yer alan elektronik aksam nedeniyle panjurunuzun arızalanmış ihtimali vardır. Panjurlarınızda meydana gelen sorunlara, kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka bu alanda uzman bir firmadan destek almazsınız Cadde panjur tamiri hizmeti veren firmalardan yararlanarak panjurlarınızın hızlı ve güvenli bir biçimde tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de panjur sistemleri ile meydana gelen arızalar da Cadde panjur tamiri hizmet veren firmalara danışmanlık büyüktür

Panjur Arızasında Hangi Firmalara Danışılmalıdır?

Evinizde oluşan panjur sorunlarında, uzmanlara başvurmak en iyi çözümdür. Çünkü bu sayede meydana gelen arıza mümkün olan en hızlı şekilde tamir edilecek ve mağduriyetiniz ortadan kaldırılacaktır bu nedenle de Cadde panjur tamiri hizmet almadan önce internet üzerinden hizmet veren firmalar detaylı bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda firmaların referanslarımız de müşteri yorumları gibi gönderim değerlendirerek sizin için en doğru hizmet verecek firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra panjur tamiri ile alakalı soruları sormak isterseniz bu iteleri kullanabilirsiniz firmalar kafanızdaki soru işaretini gidermek adına size dilediğiniz tüm bilgi verebilecek ve bu sayede ne kadar müşteri odaklı çalıştıklarında edeceklerdir. Bu tür müşteri odaklı çalışan firmalara gönül rahatlıyla güvenebilir ve panjur arızalarınızı giderebilirsiniz. Cadde panjur tamiri hizmet alabileceğiniz birçok alternatif mevcuttur. Bu alanda oluşan alternatif çokluğu nedeniyle birçok firmanın uygun fiyatlar ile müşterilerinin gönlünü kazanmayı yolunu seçmiştir ve nerede tamir hizmeti için bulduğumuz için ayla hemen anlaşmalı mümkün olduğunca tarifleri gözden geçirmelisiniz. Bu sayede Cadde panjur tamiri için en uygun firmayla anlaşabilecek ve tamir hizmetini uygun fiyatlardan alabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Bu nedenle de mutlaka bir firmayla anlaştım önce diğer alternatif firmalar tekliflerini de gözden geçirmeli ve bütçenize gerekse de kalitesini uygun bulduğunuz bir film aile çalışmalısınız. Bu sayede arızalanan elektronik panjur sisteminiz için en doğru hizmeti alabilecek ve aynı zamanda ilerleyen dönemlerde kez daha aynı sorunu yaşadığınız takdirde karşınıza muhatap bulabileceksiniz böylece sorununuz oldukça hızlı bir biçimde çözüme kavuşturacaktır.