Cadde Cam Kapı Tamiri

Tamire mi ihtiyacın var? Hemen ara!
0539 797 10 98
Cadde Cam Kapı Tamiri

Cadde Cam Kapı Tamiri

Caddebostan Pimapen

 

Caddebostan, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçesi Kadıköy’e bağlı bir semttir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bostancı'dan Göztepe'ye kadar bulunan bölüme suçlular yerleştirildiğinden “Cadı Bostanı” olarak adlandırılmaktaydı. Suçlulardan arındırıldıktan sonra da adı “Caddebostan” olarak değişmiştir. İstanbul'un en gözde semtlerinden biridir. Bağdat Caddesi, Caddebostan Kültür Merkezi gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Caddebostan Plajı da ünlüdür. Türkiye'de az görülen bisiklet yolu mevcuttur.

 

Beyaz Köşk

 

Caddebostan semtinde Beyaz Köşk adıyla bilinen Ragıp Sarıca Köşkü ve Tevhide Hanım Köşkü göze çarpmaktadır. Ragıp Sarıca Köşkü, semtin sahilini ihtişamıyla süslemeye devam etmektedir. 2.Abdulhamit döneminde saray mabeyincisi olan Ragıp Bey'in, zamanının çoğu köşküne göre çok pahalı ve gösterişli olan köşkü, eski plajın hemen yakınındadır. Kendi için yaptırdığı bu köşkün mimarı, Sirkeci garının da mimarı olan A. Jasmund’dur. Tarihi ise 1906-1907 yılları arasındadır. Köşk kagir olarak inşa edilmiş ve daha sonra üzerini ahşap kaplatmıştır. Asimetrik kulesi, hareketli ön cephesiyle aynı semtte olan kızı için yaptırdığı diğer köşküne Tevhide Hanım Köşkü göre daha gösterişlidir. Köşkün içerisindeki malzemelerin, kaplamaların  İtalya ve Viyana’dan geldiği, zamanına göre de çok pahalı olduğu söylenir.

 

Tevhide Hanım Köşkü

 

Caddebostan semtinde bulunan Tevhide Hanım Köşkü de Sarıca ailesine aittir. Kızı Tevhide Hanım için yaptırdığı söylenen köşk için Ragıp Bey kendi köşküne bitişik arazi aramış ama bulamayınca bu çok yakın yeri seçmiştir. Ragıp Sarıca köşküne göre daha gösterişsiz olan bu köşk, eskiden 18 bin m2yi aşan, denize kadar ulaşan bir arsa içinde bulunmaktaydı. Dikdörtgenler prizması formunda olan yapıda birçok değişiklik yapılmış, ek binaları yıkılmıştır. Diğer köşkle iç mimari bakımından birçok ortak özellikleri bulunmaktadır.

 

 

Etiketler: Caddebostan pimapen, Caddebostan, Caddebostan tarihi

Cadde Cam Kapı Tamiri

Binalarda dekorasyon amaçlı birçok farklı şey kullanılmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ofis gibi mekanlarda oldukça popüler olan cam kapılar, son derece şık bir görüntü yaratmaktadırlar. Cam kapılar sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok yerde tercih edilmektedirler. Oldukça şık ve aynı zamanda yalıtımsal özellikleri ile de birbirinden üzerinde barındıran bu tür kapı modelleri dilerseniz evde, dilerseniz de ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kapılar, birçok farklı desen e sahip olmaları iç mekanın dekorasyonu hangi konuda olursa olsun uyum sağlamaktadırlar. Bu sayede iç mekanın genelinde son derece uyumlu hava yakalamak bu kolaydır. Ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilen cam kaplar uygun fiyatlı olması sayesinde çıkmaktadırlar. Eğer evinize modern bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu modelleri tercih edilmektedir. Yenilikçi tasarım anlayışı ile dizayn edilmiş bir çok mekanda tercih kapılar son yıllarda oldukça popülerdirler. Bu nedenle de bulunduğu mekana modernizm katmak istiyorsanız bu tür kapı modelleri sizler için uygun tercih olacaktır. Evinizde veya ofisinizde bu tür kapı modelleri tercih ediyorsanız, zamanlaman arıza sorunları ile baş başa kalıyorsunuz demektir. Bu durumlarda, hiçbir şey yapmadan, arızaya kendiniz müdahale etmeden mümkün olan en kısa sürede Cadde cam kapı tamiri hizmeti veren uzman firmalara danışmak gerekmektedir. Çünkü tür firmalar yıllardan, gelen tecrübeli sayesinde cam kapınızın eskisi gibi çalışma sağlayacaklardır. Bu nedenle de cam kapılarda yaşadığınız arızalarda yapacağınızı en iyi şey firmalara danışmaktır. Bu sayede, arızalı kapınız en iyi şekilde olabilecek ve kapınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Kapı Tamiri Alınacak Firmada, Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Cam kapınıza arızalandıysa, mutlaka bu alanda geniş bir tecrübeye sahip olmadan destek almalısınız. Bu tür firmalara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz çünkü günümüzde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalar müşterilerine internet siteleri aracılığıyla ulaşmaktadırlar. Bu nedenle de cam kapında meydana gelen kazada, yapacağımız en iyi şey internet üzerinden Cadde cam kapı tamiri hizmeti veren firmalara danışmak olacaktır. Bu sayede, yaşadığınız yere hizmet veren en kaliteli firmayı bulabilecek ve cam kapınızın, kısa sürede onarılmasını sağlayabileceksiniz. İnternet üzerinden bulacağınız cam kapı tamir hizmeti veren firmaların, hizmet kalitesi hakkında bilgi alabilmek için yapmanız gereken ilk şey siteyi dikkatli bir biçimde araştırmak olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz firmanın referanslar veya müşteri yorumları gibi bir bölüm bulunuyorsa, bu firmaya rahatlıkla güvenebilirsiniz. Çünkü yaptığı işlerin kalitesinden müşterileri memnun bırakan firmalar, her daim olumlu yorum almaktadırlar. Bu yorumları web siteleri üzerinden yeni müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Çünkü alınan yorumlar firmanın, yaptığı işin kalitesini özetleyen en önemli kanıttırlar. Bunun bilincinde olan firmalar da internet sitelerinden mümkün olduğunca bu yorumları yayınlamaktadırlar. Bu sebeple Cadde cam kapı tamiri hizmeti alacak firmanın, bu özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde referans konusuna da önem vermeli ve daha önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekmektedir. Çünkü cam kapılar hassas yapıda olmaları nedeniyle tamiri konusunda da aynı hassaslıkta yaklaşımları gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle de cam kapı tamiri konusunda tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. İnternet üzerinden araştırma yaparken cam kapı tamiri için başvuracağınız firman size hızlı hizmet sunmasının yanı sıra aynı zamanda titiz, kaliteli ve ekonomik hizmeti sunuyor olmalıdır. Tüm bu sayılan özelliklere sahip olan firmalara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.